ÜBER UNS

Hakkımızda

Kemankeş Germania, geleneksel Türk okçuluğunun Almanya’daki ilk temsilcisidir. 2010 yılında Berlin’de Muzaffer Türk tarafından kurulan dernek 2014 yılında Almanya Atıcılık Federasyonu ve Berlin Brandenburg Atıcılık Federasyon’na bağlanmıştır. Kemankeş Germania  kamuya yararlı dernek statüsünde, tecrübeli lisanslı antrenörleri Muzaffer Türk ve Şükran Altunkaynak gözetiminde   faaliyetlerini yürütmektedir.

2016 Yılından beri Berlin Eyalet Spor Birliği ve Eğitim Senatörlüğü ile ortak fahri projelerde yer alan Kemankeş Germania, binlerce kişiye geleneksel Türk okçuluğunu tanıtmış, bu fahri çalışmaları sebebi ile Berlin Eyalet Başbakanı Michael Müller tarafından kabul edilmiştir.

Kemankeş Germania geleneksel Türk okçuluğunu yaymak üzere Kemankeş Frankfurt ve Kemankeş Hamburg derneklerini kurmuştur. Kemankeş Frankfurt aktif olarak eğitimlerine devam ederken, Kemankeş Hamburg kuruluş çalışmalarını tamamlamış, eğitimlerine yakında başlayacaktır.

Vizyonumuz

Kemankeş Germania olarak, Türk geleneğinin en önemli kültürel mirası okçuluğu, Avrupa‘da yaşayan halkımıza tanıtmak ve bunun eğitimini vererek, her yaştan insana sevdirmeyi amaçlamaktayız. Bu alanda yatırımlar yaparak, yeni okullar açmak ve Avrupa‘da bu sporun ve kültürel değerimizin hak ettiği yere gelmesini sağlamak en büyük gayemizdir.

Misyonumuz

Genç ya da yaşlı demeden, her yaşta insanımızı, okçuluk sporu ile tanıştırarak bu konuda onlara eğitim vermek en önemli amacımızdır. Uzman eğitmenlerimizle, hem bu sporun kültürel tarihini, hem de atalarımızdan günümüze dek gelen özel tekniklerle, okçuluk konusundaki becerilerin günümüze taşınmasına gayret etmekteyiz.

Hedefimiz

Bu kültürel mirasımızı geniş kitlelere yaymak ve okçuluk konusunda her yaştan kadın ve erkeklere eğitimler vererek, ata mirasımızı günümüzde de yaşatmaktır.

Wir benutzen Cookies um die Nutzerfreundlichkeit der Webseite zu verbessen. Durch Deinen Besuch stimmst Du dem zu.